Bestyrelse

Hanne Konradsen

(Formand)

Sygeplejerske, Cand.cur., Ph.d., Professor
 

Herlev og Gentofte Hospital, Københavns Universitet
Gastroenheden
Herlev Ringvej 75
2730 Herlev
Tlf.: 20 41 04 59

hanne.konradsen@regionh.dk









 

Suzanne Forsyth Herling

(Næstformand)

Sygeplejerske, Cand.Scient.San.,
Ph.d., Seniorforsker


Neurocenteret

Rigshospitalet

Blegdamsvej 9

2100 København Ø
Tlf.: 40592580

suzanne.forsyth.herling.01@regionh.dk
     

 

 

Karin Bundgaard


Sygeplejerske, Postdoc
 

Klinik Akut & Forskningsenhed
for Klinisk Sygepleje

Mølleparkvej 8A, 1. sal
(Gartnerboligen)
9000 Aalborg
Tlf. 23497519

karin.mikkelsen@rn.dk

Lene Munch

 

Sygeplejerske, Postdoc

 

Steno Diabetes Center Copenhagen
Niels Steensens Vej 2

2820 Gentofte

Tlf:

lene.munch@regionh.dk
   

 

 

 

Dorthe Gaby Bove

(Kasserer)

 

Sygeplejerske, Cand.scient.san, Ph.d.


Nordsjællands Hospital
Akutafdelingen
Tlf.: 20988560

dorthe.gaby.bove.01@regionh.dk

Elizabeth Rosted

(National redaktør for Nordisk Sygeplejeforskning)

Sygeplejerske, Postdoc, Cand.cur., Ph.d.


Klinisk Onkologisk Afdeling og
Palliative Enheder
Sjællands Universitetshospital, Roskilde
Sygehusvej 10
4000 Roskilde
Tlf.: 47324909

eros@regionsjaelland.dk
     

 

 

 

Lene Lehmkuhl 
 

Sygeplejerske, Ph.d.-stud.

 

 

 

 

lene.lehmkuhl@rsyd.dk

 

Brigitta R Villumsen


Projektsygeplejerske, cand.cur., Ph.d.

 

Urinvejskirurgisk afdeling
Hospitalsenheden Vest
Regionshospitalet Holstebro
Lægårdvej 12
7500 Holstebro
Brigitta.Rasmussen.Villumsen@vest.rm.dk
 

 

 

   

Merete Gregersen

(Webmaster)

Klinisk sygeplejespecialist, Cand.scient.san., Ph.d.
 

Forskningsenheden ved Ældresygdomme
Aarhus Universitetshospital
Palle Juul Jensens Boulevard 99
8200 Aarhus N
meregreg@rm.dk